Кінезітерапія

Відомий російський лікар, автор унікальної запатентованої методики лікування хребта доктор медичних наук Сергій Михайлович Бубновський багато років займається фізичною реабілітацією та функціональним відновленням хворих з порушеннями опорно-рухового апарату.

В даний час доктор Бубновський очолює Центр Кінезітерапії в Москві. Спеціалізація Центру – лікування захворювань опорно-рухового апарату (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, артрити та артрози великих суглобів, сколіоз), реабілітація хворих, які перенесли серйозні травми та операції.
На відміну від загальноприйнятих методик лікування хребта і суглобів, коли заляканому пацієнту відводиться роль “полігону” для всякого роду зовнішніх, часом дуже грубих, втручань (чи ліки, фізіотерапія, мануальні практики або хірургічна операція), С. М. Бубновський створює умови активної роботи самого пацієнта для свого здоров’я.
Доктором Бубновським розроблено та клінічно апробовано систему біомеханічно бездоганних рухів, виконання яких за принципом послідовності та поступовості призводить, зрештою, до повного відновлення функцій суглобів, органів та систем тіла людини, до повного одужання.

Люди, які страждають від болю в спині, бояться навантажень, їх кидають у смуток слова “вправа”, “тренажер”. Лікар заборонив піднімати понад три кілограми, які тут тренажери?! Хвора людина швидко звикає до обмежень у повсякденному житті, прагне уникати будь-яких фізичних напруг, шукає допомоги у побуті. Так формується певний та надзвичайно стійкий стереотип поведінки, в основі якого лежить страх болю та своєї безпорадності перед нею.

Опинившись у павутинні заборон, людина змушена продовжувати своє біологічне існування ще довгі роки, але фактично вона перестає жити, стаючи тягарем для близьких.
Багаторічна практика показує: опорно-руховий апарат, призначений для опори та руху, вилікувати спокоєм, таблетками та операціями неможливо. Заборона на фізичні навантаження – із розряду лікарських порад “не хвилюватися”. Ми щохвилини відчуваємо навантаження набагато серйозніше, ніж горезвісні три кілограми. Вага тіла – ось наше справжнє навантаження та наш довічний тренажер. Ослаблене тіло хворої людини – ось справді серйозна небезпека. Тіло – це машина, воно має безперебійно працювати, чітко виконувати команди мозку та не відволікати на себе думки зайнятої людини. Якщо це не так – час бити на сполох. Нерозумно сподіватися, що недуга відступить, варто випити ліки або прикласти грілку. Тіло є система, а будь-яка система, пущена на самоплив, рухається від порядку до безладдя. Це фізика.

Як же перетворити своє тіло з непосильного тягаря на слухняного слугу? Відповідь на це запитання людина отримує в Центрі Кінезітерапії вже на перших лікувальних сеансах. При первинному обстеженні пацієнта лікар спеціальними діагностичними прийомами виявляє так звані “слабкі зони” тіла, що становить спеціальну міофасціальну діагностичну карту, на основі якої створюється індивідуальна лікувальна програма для кожного хворого на кожен лікувальний сеанс.

дивуватися – за одне заняття пацієнт освоює від 10 до 30 реабілітаційних машин! Загалом у залі понад 50 найменувань найсучаснішого лікувально-реабілітаційного обладнання для різних зон тіла. Тут не обійтися без допомоги досвідченого інструктора. Насправді хворі потребують постійного патронажу лише на початковому, ознайомчому етапі. Ступінь самостійності пацієнта зростає прямо пропорційно до його впевненості у своїх силах. Перші 12 сеансів – базовий ознайомчий курс. Тут лікарський та методичний контроль надзвичайно важливий. Протягом наступних 12 сеансів лікарського контролю відводяться фіксовані дні, показові для певних критеріїв одужання. Кожен такий контроль – фіксація чергової перемоги пацієнта у боротьбі із хворобою. Після 24 лікувальних сеансів пацієнт отримує практично всі необхідні знання та навички для повноцінних самостійних занять. Лікарський контроль, звичайно, і тут потрібен, але на цьому етапі він несе швидше психологічну, ніж терапевтичну функцію. Після закінчення курсу лікування (24-36 занять) пацієнт, як правило, повністю “автономен”: він отримує програму для занять вдома, методичну літературу, відеокасети, навчається прийомам самодопомоги при можливих рецидивах болю, а також правилам роботи зі своїм тілом у важких життєвих ситуаціях – на прополюванні грядок, під час підйому тягарів, при тривалому сидінні тощо.

Лікар створює програму занять, інструктор-методист спостерігає за правильністю її виконання та коригує техніку рухів. Але головна дійова особа лікувального процесу завжди – сам пацієнт. Це він виконує самостійну роботу, він здійснює вольовий акт – активний рух – який тільки в цьому випадку є лікувальним.

Суворе дозування навантажень та постійне поступальне ускладнення реабілітаційної програми робить результат лікування наочним як лікаря, так пацієнта. Від заняття до заняття фізичні здібності людини зростають, діапазон рухів розширюється, біль йде. Пацієнт, бачачи свій прогрес, готовий займатися подвоєною енергією, а значить і результат не змусить себе чекати!
Окрім роботи в реабілітаційному залі хворій людині у Центрі Кінезітерапії пропонується спеціальна суглобова чи партерна гімнастика. Заняття ведуться у групі під керівництвом інструктора-методиста. Мета гімнастики – розширення спектра доступних рухів, покращення координації, вдосконалення рухового стереотипу, позитивний психологічний настрій, уміння досягати релаксації.
Підбір навантаження суворо індивідуальний. Ослабленим пацієнтам пропонуються адаптовані вправи, з якими вони із задоволенням справляються, переходячи надалі до складніших завдань. Особливий акцент робиться на постановку правильного дихання, без правильного дихання лікувальний рух неможливий. Правила дихання прості, але вміння користуватися ними дає значний лікувальний ефект на будь-якому етапі реабілітаційної програми.
Ноу-хау методу – проведення хворого через болючі фізіологічні адаптаційні реакції, пов’язані з навантаженнями на змінені хворобою м’язи хребта. Іншими словами, робота “через біль”. Активне подолання болю пацієнтом – це перемога у боротьбі із хворобою, основа створення нового поведінкового стереотипу здорової людини, яка не залежить від проявів хвороби. Тільки це можна вважати справжнім одужанням

Метод кінезітерапії не потребує застосування лікарського знеболювання. Ми виходимо з того, що ліків поза організмом людини не існує, а ті, що є в організмі, працюють лише за умови створення їм оптимальних умов. Для полегшення болю під час виконання програми лікування ми застосовуємо цілий спектр природних методів знеболювання. Це насамперед кріогідротермотерапія або сауна за правилами російської бані.

Ця процедура має чудовий терапевтичний ефект: знімає біль, дозволяє максимально та без травм розтягнути спазмовані м’язи та зв’язки хребта, знімає запалення у навколосуглобових тканинах, відновлює сили, природно стимулює імунну систему для боротьби з хворобою.
Завдання лікувальної програми – відновлення якості та структури скелетного м’яза, включаючи короткі глибокі м’язи, з метою повного відновлення функції уражених органів або систем.
Кінцевим результатом лікування ми вважаємо відновлення повної працездатності без обмежень у побуті.
Методика захищена декількома патентами на винаходи галузі медицини. Незважаючи на це, існує чимало людей, які намагаються несанкціоновано використовувати методику С. М. Бубновського. Щоб захистити себе від шахраїв, необхідно вимагати в організації, що пропонує медичні послуги з використанням методу С. М. Бубновського, сертифікат на право використання методу лікувальної практики. Про всі випадки несумлінності краще повідомляти нам.
ФСК «Олімп» має сертифікат на право використання методу в лікувальній практиці з використанням методу С. М. Бубновського. Усі інструктори-методисти пройшли навчання у Центрі Кінезітерапії. У залі кінезітерапії використовується все необхідне спортивне обладнання для використання методу кінезітерапії.